GETTING MY BADANIE OCT OKA TO WORK

Getting My Badanie oct oka To Work

Getting My Badanie oct oka To Work

Blog Article

Za sprawą tak skutecznej diagnostyki okulista może już na bardzo wczesnej fazie dostrzec rozwijającą się chorobę i zastosować leczenie, które ją powstrzyma. Dzięki temu unikniesz ryzyka nawet całkowitej utraty wzroku. Warto wykorzystywać OCT, aby sprawdzić, czy w siatkówce oka dochodzi do zmian cukrzycowych, nowotworu czy niezwykle groźnej dla wzroku – jaskry.

Badanie OCT oka umożliwia także identyfikację zmian patologicznych w siatkówce, takich jak pęknięcia śródbłonka, niewydolność naczyń lub zaniki, co pozwala określić rodzaj oraz stopień write-upępu choroby oczu.

Jest przydatne m.in. w diagnostyce chorób siatkówki. Do przeprowadzenia tego specjalistycznego badania służy tomograf siatkówkowy. Jakie zmiany w obrębie dna oka pozwala wykryć OCT gałki ocznej? Jak się przygotować do badania?

Na wynik OCT gałki ocznej nie trzeba czekać długo. Jest on wydawany w postaci zdjęć wraz z opisem przygotowanym przez specjalistę, jednak interpretacji powinien dokonać lekarz okulista.

Schorzenia te mogą nieuchronnie prowadzić do utraty wzroku, stąd tak ważna jest ich wczesna i precyzyjna diagnostyka.

Pozwala na szczegółowe zobrazowanie struktury oka i wykrycie wszelkich zmian patologicznych związanych z takimi chorobami jak jaskra, zwyrodnienie plamki, zmiany cukrzycowe siatkówki czy nowotwory oka.

To jedna z najnowocześniejszych metod diagnostycznych narządu wzroku umożliwiająca obrazowanie zarówno przedniego jak i tylnego odcinka gałki ocznej.

Badanie dna oka jest w stanie wykryć wiele chorób, a także monitorować przebieg już istniejących. Wśród chorób, które może wykryć wyróżnia się:

Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, możesz też wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych tylko w niektórych celach.

Wykorzystywane jest również u osób zmagających się z centralną retinopatią surowiczą oraz u osób przygotowywanych do laserowej korekcji wzroku. Pozwala również monitorować stan po wykonanym zabiegu.

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po get more info prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Tomografia oka jest obrazowaniem nieinwazyjnym, wykorzystywanym przede wszystkim w diagnostyce chorób siatkówki, głównie tzw. plamki, zlokalizowanej nieopodal dna oka. To nowoczesna metoda, w której dzięki specjalistycznej aparaturze wykonywany jest skan konkretnego obszaru.

W dzisiejszym świecie, gdzie większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej, utrzymanie prostej postawy staje się kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej. Jak zadbać o prostą sylwetkę?

Badanie Angio-OCT jest bezbolesne, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. W przypadku dzieci uzależnione jest od współpracy dziecka w trakcie badania z osobą wykonującą.

Report this page